“Yoga, benlik farkındalığıyla Öz’e yapılan yolculuktur.”

                                                                                       Bhagavad Gita

Yoga’ya olan tutkum 11 yıl önce okuduğum bir kitap ile başladı. İlk zamanlar beni bu kadar içine çekeceğini hiç düşünmemiştim. Kısa sürede yaşadığım değişimler Yoga’yı daha da derinlemesine araştırmamı sağladı. Öz’e doğru yolculuğum bu şekilde başlamış oldu. Farkındalığım arttıkça “Eğer BEN yapabiliyorsam…” düşüncesinden yola çıkarak deneyimlerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak istedim. İstanbul, New York ve Hindistan’da çok değerli hocalarla çalışma fırsatı buldum. 7 yıl Amerika’da yaşadıktan sonra ülkeme dönerek, 2017 Ocak ayının sonunda Kazdağları’na yakın olmasından dolayı Burhaniye bölgesine yerleştim ve edinmiş olduğum değerli bilgileri sizlerle paylaşacak olmanın heyecanını duyuyorum…

Yoga Felsefesi’nde de anlatıldığı üzere aslında yaşadığımız tüm rahatsızlıklar, duygusal dengesizlikler ve mutsuzluklarımızın sebepleri gerçek doğamızdan uzaklaşmış olmamızdan kaynaklanmaktadır. Yoga teknikleri doğru uygulandığı taktirde Öz’ümüzle temas kurmaya başlarız, içsel olarak yaşadığımız tatminsizlikler ve dolayısıyla da rahatsızlıkların birer birer ortadan kalkmaya başladığını deneyimleriz.

 

Tekniklerin doğru uygulanabilmesi için iyi bir eğitmen eşliğinde çalışmak gerekir. Evrensel olan bu bilgilerin, ulaşabilir olmasını sağlamak amacıyla Yoga’yı deneyimlemek isteyen herkese yardımcı olabilmek en büyük arzum.

Sağlıklı, Huzurlu ve Mutlu bir hayatı hepimiz hak ediyoruz. Bu yolculuğa çıkmak için siz de hevesliyseniz Kaz Dağları’nın eşsiz oksijeniyle, Burhaniye Bölgesi’nde, Özel ve Grup Yoga Etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle…

Sevgiyle kalın,

Burcu Gökçek

 

Almış olduğum bazı eğitimler;

2006-2008 Kaivalya Yoga Ashram, İstanbul / ‘‘Hatha Yoga, Integral Yoga, Yoga Kriya Integral Yogapranayama ve Meditasyon”  

2008 Sivananda Ashram Yoga Ranch, New York / Yoga Eğitmenlik Sertifikası

2014 – 2016 Dharma Yoga Center, New York / 200 Saat Dharma Gentle – Dharma I Eğitmenlik Sertifikası

2014–2016 Vidya-samyogah New York / Prem Sadasivananda / Vedanta ve Başlangıç Seviye Sanskritçe Kursu

2016 Kasım Yog-Ganga Yoga Studio, Dehradun, Hindistan / Iyengar Yoga Eğitimi

2016 Aralık- 25 Ocak 2017  Ayurveda Retreat Hospital Coonoor, HindistanAyurveda Terapistlik Sertifika Programı