Burcu Gökçek ile Edremit’te Yoga Derslerimiz Başlıyor!

Yeni Yılda kendinize küçük kaçamaklar yaratmaya ne dersiniz?

Edremit stüdyomuzda herkesin ihtiyacına yönelik çeşitli dersler oluşturduk.

Ücretsiz Tanıtım Derslerimize 6 Ocak Pazar günü itibariyle katılabilirsiniz.

  • Dharma Yoga (Başlangıç Seviye): Yoga’ya yeni başlayanlar için temel duruşların başlangıç seviyelerinin açıklandığı, Surya Namaskara, Shiva Namaskara Vinyasa birinci seviye, kısa Yoga Nidra (derin gevşeme), nefes ve meditasyon tekniklerinin uygulandığı dinamik bir pratiktir.

Değerli Hocam Dharma Mittra’nin neredeyse elli yıllık klasik yoga uygulamasını temel alan, hem herkesin hoşuna gidebilecek, hem de zorlayıcı bir yoga türüdür. Uygulama, yoga ile yeni tanışmıs veya uzun yıllar boyunca yoga çalışmış her seviyeden öğrenci için uygundur.  Öğrenciler farklı serileri uyguladıkça, duruşlarda daha çok derinleşmek ve uygulamayı meditatif ve manevi bir şekilde deneyimlemek üzere teşvik edilir.
Çalışmanın tek bir amacı vardır: “Benlik İdrakı” yani Asıl Benlik’e dair gerçek bilgiyi idrak etme.

Adanma yoluyla ‘iyi sağlık, berrak zihin ve temiz bir yürek vurgulanır. Birçok öğretiyi bir araya getiren bu yöntemin asıl hedefi, öğrencileri “Benlik İdrakı”na her geçen gün daha da yaklaştırmaktır.

  • Gentle Yoga: Şifalandırıcı, gevşetici, rahatlatıcı, canladırıcı her yaş için uygun bir pratiktir. Gevşetici ve temel pozlar üzerinde yoğunlaşırken, nefes teknikleri, derin gevşeme ve meditasyon ile çalışmayı daha da içselleştiriyoruz. Bel, sırt, boyun ağrısı, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları vb. olanların yanı sıra stresli bir yaşamı olanlar için de uygundur. Ders sonrasında kendinizi, gevşemiş, rahatlamış ve canlı hissedeceksiniz.
  • Hamileler için Yoga: Bu dönemde bedensel, zihinsel ve duygusal olarak pek çok değişimlere uğrarız. Yoga teknikleri ile beden, zihin ve duyguları temizleyip pozitif enerjiyle dolarız. Yoga ile bu özel dönemi sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçirmek pek mümkün.  Rahat bir hamilelik, kolay bir doğum ve doğum sonrasında hızlı bir toparlanma için Hamile Yogası anne adaylarının vazgeçilmezidir. Bebeğinizin de sağlıklı gelişimi açısından Yoga’nın düzenli uygulanmasının önemli yararları vardır.
  • Nefes Teknikleri: Duygusal iniş çıkışlar, fiziki rahatsızlıklarımız, adaptasyon sorunları, yorgunluk, halsizlik, unutkanlık, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, nefes darlığı, astım ve bunun gibi daha birçok rahatsızlık doğru nefes alıp almadığımızla bağlantılıdır.Nefesimizi kontrol etmek demek zihni ve duygularımızı kontrol etmeye başlamak demektir. Sağlığa kavuşup mutlu ve dolu dolu yaşamak demektir.

          Nefes alıp vermek  ”YAŞAM” demektir. 

  • Meditasyon: Meditasyon içinizdeki sonsuz mutluluk ve sevgi kaynağını keşfetmektir. Düzenli meditasyon yapıldığında zihnin yapısını anlar, kontrol etmeyi öğrenir, duygular denetim altına alınır. Negatif düşünce ve duyguların farkına varılarak, bunların üzerinde çalışılır ve analiz edilerek dönüştürülür.

Bilgi ve Kayıt için;
0544 330 07 04 – 0505 075 10 10
yoga@burcu-gokcek.com